Svátek má: Klára

Zprávy

Velikost textu:

KLDR: Biden by měl být ubit k smrti jako „vzteklý pes“ (VIDEO)

KLDR:  Biden by měl být ubit k smrti jako „vzteklý pes“  (VIDEO)

<< VIDEO >> Severokorejská agentura  KCNA označila Joe Bidena, demokratického kandidáta na post amerického prezidenta, jako „vzteklého psa“, kterého je třeba ubít holemi.

Joe Biden, demokratický kandidát na prezidenta USA
15. listopadu 2019 - 09:01

Joe Biden  „má odvahu odvážit se pomlouvat důstojnost vedení KLDR," píše se ve čtvrtek 14.listopadu v prohlášení oficiální agentury KCNA.

„Vzteklí psi, jako je Biden, mohou ublížit mnoha lidem, pokud jim bude dovoleno být svobodní,“ píše agentura. „Musíte je ubít holemi.  To bude dobré i pro Spojené státy.“

Možným impulsem pro takové napadení Joe Bidena by mohla být skutečnost, kdy minulý týden Joe Biden v klipu zaútočil na zahraniční politiku Donalda Trumpa, který podle něj  „chválí diktátory a tyrany a odrazuje naše spojence “.

Ve chvíli, kdy bylo vysloveno slovo „tyran“, se objevil obrázek z června 2018 ze Singapuru s historickým podáním ruky  mezi Donaldem Trumpem a severokorejským vůdcem Kim Čong-unem.

Bývalý viceprezident Joe Biden oznámil 25. dubna svou kandidaturu v  prezidentských volbách v roce 2020. Ve věku 76 let má Biden jednu z nejdelších politických kariér v historii,  byl zvolen 7krát senátorem za Delaware.

Zdálo se, že KCNA převzala jednu z oblíbených přezdívek, kterou Trump dal svému protivníkovi „Sleepy Joe“ („Joe-Dodo“), což naznačuje, že ho Američané nazývali „Biden, který se neprobudil“. Joe Biden je ztělesněním „poslední fáze senility“, agentura pokračuje. Zdá se, že je čas, aby ukončil svůj život.

Není to poprvé, kdy severokorejská agentura zaútočila na bývalého viceprezidenta, kterého v květnu označila jako „blázna a idiota s nízkým IQ “. Krátce předtím Joe Biden kritizoval přístup Donalda Trumpa k Rusku a Severní Koreji a obvinil amerického prezidenta, že přijal „tyrany jako je Vladimir Putin a Kim Čong-un.“



Urážky KCNA znovu ilustrují nulovou toleranci Severní Koreje vůči kritice KimČong-una, tvrdí Cheong Seong-Chang, výzkumný pracovník v institutu Sejong.

„Pchjongjang nikdy nebyl schopen tolerovat, aby jeho vůdce byl vnějším světem označen za tyrana nebo diktátora,“ říká.