Svátek má: Ilona

Zprávy

Velikost textu:

Podle Pentagonu prý Rusko „komplikuje boj" s IS!

Podle Pentagonu prý Rusko „komplikuje boj" s IS!

Pentagon tvrdí, že ruská přítomnost v Sýrii komplikuje boj proti „Islámskému státu“, uvedla RT s odkazem na zprávu generálního inspektora ministerstva obrany USA.

Ilustrační foto
12. února 2018 - 11:05

V dokumentu americká armáda analyzovala akce ruských vojsk v Sýrii od října do prosince 2017.

Pentagon znovu připomněl „nebezpečné manévry" ruských letadel poblíž amerických vojenských letadel. Podle Washingtonu vyvolaly akce ruské armády „rostoucí riziko neúmyslného střetu".

Pentagon také vyjádřil znepokojení nad výzvou Moskvy a Damašku mezinárodní koalici vedené Spojenými státy k ukončení vojenské operace na území Sýrie. Podle americké armády bude západní koalice pod tlakem diplomatických a vojenských kanálů, aby bylo dosaženo zkrácení operace.

USA zabránily Rusům bombardovat teroristy IS u Bou-Kemalu!

Rusko obvinilo USA: Vytvářejí novou armádu ze zbytků militantů v Sýrii!

Západní koalice vedená Spojenými státy zahájila v roce 2014 vojenskou operaci v Sýrii bez povolení oficiálního Damašku. Rada bezpečnosti OSN rovněž nepovolila Spojeným státům provádění vojenských operací v Sýrii. Nicméně šéf Pentagonu James Mattis tvrdí, že americká vojenská přítomnost v Sýrii je legální, protože OSN přijala usnesení namířená proti IS.


Naopak ruské ministerstvo obrany poznamenalo, že většina přiblížení mezi ruskými a americkými letadly v Sýrii souvisí s pokusy amerických letadel zabránit zničení bojovníků IS.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)