Svátek má: Jaromír

Zprávy

Velikost textu:

Tři teenageři s automatickou puškou vnikli do Trumpovy rezidence

Tři teenageři s automatickou puškou vnikli do Trumpovy rezidence

Tři patnáctiletí utekli před policií na území Trumpovy rezidence Mar-a-Lago na Floridě, píše Miami Herald.

rumpova rezidence Mar-a-Lago na Floridě
6. srpna 2020 - 09:01

Mluvčí policie v Palm Beach Michael Ogrodnick řekl, že patnáctiletí chlapci byli zatčeni krátce poté, co vstoupili do areálu letoviska a odhodili batoh, který obsahoval mini AK-47 zabalený v časopise.

Michael Ogrodnick zdůraznil, že ti tři měli štěstí, že tam nebyl  prezident a ani žádný člen rodiny, protože agenti tajné služby je mohli zastřelit. Klub je na léto uzavřen.

„Neměli tušení, kde jsou," řekl Ogrodnick.

Podle policejní zprávy si policejní důstojník v Palm Beach všiml dospívajících, kteří seděli v zaparkovaném autě brzy v pátek ráno asi 3 km severně od Mar-a-Lago. Když rozsvítil světla, auto s mladíky urychleně odjelo na jih k Mar-a-Lago.„Když se blížili ke klubu, teenageři spatřili druhého policejního důstojníka, který řídil a kontroloval dopravu, náhle zastavil jejich auto,“ popisoval  Ogrodnick.

Tři teenageři vyskočili na zeď Mar-a-Lago a schovali se v areálu letoviska. Klub obklíčili policisté, při hledání byla nasazena helikoptéra a policejní pes. Ogrodnick dodal, že se teenageři nesnažili dostat do žádné budovy střediska.

Podle výpovědi mladíků  AK-47 jim nepatří, ale pouze zbraň našli.

Dospívající jsou obviněni z přestupku z držení střelné zbraně, vloupání se střelnou zbraní a útěkem před zatčením. Jsou drženi ve vazebním zařízení pro mladistvé, zatímco státní zástupci se rozhodují, zda je budou posuzovat jako dospělí.

Od doby, kdy se Donald Trump stal prezidentem v roce 2017, se Mar-a-Lago stal místem několika vniknutí.

(rp,prvnizpravy,cz,Miami Herald,foto:youtube)