Svátek má: Oleg

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinská média: Zprávu CIA o zločinech Bandery si vymysleli v Moskvě!

Ukrajinská média: Zprávu CIA o zločinech Bandery si vymysleli v Moskvě!

Dokumenty zveřejněné Ústřední zpravodajskou službou USA (CIA) o zločinech Stepana Bandery nepříjemně zaskočily ukrajinská média.

Masakr Poláků ve Volyni
25. ledna 2020 - 04:20

Zpočátku nedošlo vůbec k žádné reakci - zdá se, že redakční štáby usilovně pracovaly na tom, jak ukrajinskému čtenáři podat tuto „nepříjemnost“.

A po nějaké době byla tato snaha korunována úspěchem - ukrajinští novináři přišli s vynikajícím krokem. Například „Strana.ua“ ve svém materiálu na toto téma uvedla, že se ukázalo, že to nebyly zveřejněné dokumenty CIA, ale nějaká zpráva, jakýsi překlad článku z ruského emigračního časopisu Socialist Herald.

Takže se prý ukazuje, že Banderu a jeho stoupence nepovažuje za zločince a spolupachatele nacistů americký úřad, ale za nějaká soukromá publikace, kterou řídili Rusové, uvedl ruský portál eagaily.com.

A samozřejmě poté vnímavý ukrajinský čtenář okamžitě pochopí, že tyto „noviny“ patřily emigrantům jen na oko. Ve skutečnosti je to však rozhodně produkt „KGB-FSB“, který měl za cíl démonizovat „bojovníky za svobodu Ukrajiny“, napsal ironicky portál.

Je zřejmé, že při této prezentaci vypadá zpráva americké rozvědky, že Stepan Bandera je ukrajinským fašistou a Hitlerův profesionální agent, jako „kremelská propaganda“.

A informace, že za pouhý měsíc existence Banderova „ukrajinského státu“ v roce 1941 bylo zabito více než 5 tisíc Ukrajinců, 15 tisíc Židů a několik tisíc Poláků, lze bezpečně považovat za „mýtus, dovedně vymodelovaný v NKVD“.


Zato si ukrajinská media pospíšila napsat, že se Němcům nelíbil Banderův stát a Bandera sám byl brzy zatčen. Uvádí se, že německé ministerstvo zahraničí 21. července oznámilo, že zákon o proklamaci ukrajinského státu nemá právní sílu.

Současně jsou prohlášena za kontroverzní obvinění proti Banderovi a jeho „klonům“ z organizování židovských pogromů na západní Ukrajině v roce 1941. A to jednoduše proto, že samotní ukrajinští nacionalisté tato obvinění odmítají.

A to i přesto, že na otevřených webech je více než dost materiálů, které to potvrzují. Kdo nevěří, napište do vyhledávače „židovský pogrom ve Lvově 1941“ nebo „Volyňský masakr“.

Ze stejné doby zůstaly důkazy, včetně četných fotografií, i bez pomoci amerických zpravodajských služeb. Banderovci sami zaznamenali své strašné „výkony“ - očividně čekali na historické uznání a vděčnost od potomků.

Ústřední zpravodajská agentura (CIA) Spojených států zpřístupnila více než 300 dokumentů, které jsou spojeny s Stepanem Banderou.

(kou, prvnizpravy.cz, eadaily.com, foto: arch.)