Svátek má: Anastázie

Zprávy

Velikost textu:

Bavorsko zavádí „islámskou výuku“ jako školní předmět

Bavorsko zavádí „islámskou výuku“ jako školní předmět

V roce 2012 Markus Söder oznámil: „Islám patří do Bavorska“. V roce 2018 pak Söder oznámil „Islám nepatří do Německa“. O tři roky později bude v Södersově Bavorsku na podzim představen školní předmět „Islámská výuka“.

Markus Söder, bavorský premiér
25. února 2021 - 11:04

Na přibližně 350 bavorských školách bude od nadcházejícího školního roku probíhat volitelný předmět „Islámská  výuka“. Kabinet rozhodl v úterý v Mnichově převést předchozí celostátní modelový experiment na běžný školní předmět, uvádí Die Welt.

V roce 2012 Markus Söder, v té době ministr financí Svobodného státu Bavorsko, zdvořilý k islámu podle svých nejlepších úmyslů, se stavěl jako obhájce muslimů a na marži před tisíci ortodoxními věřícími potvrdil : „Islám je část Bavorska“. Erdoganovu prodlouženou paží sklidil velký potlesk. Jeho tehdejší funkcionář (Erdogana) Fikret Bilir, místopředseda Ditib v Norimberku, halasil: „Doufáme, že bude stát pevně.“ Z naprosté solidarity Söder brzy strávil svou rodinnou dovolenou v Turecku.

Krátce po své „korunovaci“ ve funkci předsedy vlády v březnu 2018 se Söder náhle připojil k Seehoferovu prohlášení, že islám nepatří k Německu. Na blogu „Drehofer“ tehdy oznámil: „Islám nepatří k Německu.“ Söder byl potrestán Merkelovou za prohlášení, nicméně Söder ocenil Seehoferovo prohlášení a zdůraznil pro média: „Toto prohlášení je pravdivé, ano. Muslimové, kteří žili v Německu, platili daně, pracovali, zapojovali se a pohybovali se na základě německých hodnot, jsou nedílnou součástí společnosti. Islám však z hlediska kulturní historie nepatří do Německa.“Söder ukázal, že jeho hlava toužící po moci, stejně jako jeho bývalý šéf Horst Seehoferot, točí se v politickém větru, podle toho, jak se mu to zdá výhodné, jako mluvčí radikálního Ditib v roce 2018. Mezi jeho slova patří: „Mladí Turci jsou součástí našeho města a islám je nyní součástí Bavorska. A proto je naší prací starat se o tyto rostliny, starat se o ně, zalévat je a vyživovat je. “

Potenciální kancléř dokazuje, že Söder není nic jiného než bavorský chatterbox (mluvka), který slouží občanům Svobodného státu tím, co mu, jak se zdá politicky pomáhá, nejen díky jeho nedávnému obratu o 180 stupňů k islámským lekcím v bavorských školách, . v roce 2018 v rozhovoru oznámil, „že se nechce stát předsedou strany CSU….“.  Söder obsadil tento post od roku 2019.

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)