Svátek má: Bonifác

Zprávy

Velikost textu:

Biden a Putin se setkají ve Vídni

Biden a Putin se setkají ve Vídni

Události spojené s ukrajinskou krizí se valí samy o sobě a mají velký význam, ale západní falešná zpravodajská média je stěží pokrývají.

Joe Biden a Vladimir Putin
16. dubna 2021 - 04:20

Vzhledem k neustálým provokacím nacistického režimu v Kyjevě proti Moskvě, úmyslu dobýt Krym a přesídlení vojsk na bojovou linii Donbasu existuje riziko války mezi Ukrajinou a Ruskem, jak jsem zde již uvedl, píše von Freeman  na blogu Schall und Rauch.

Jako protiopatření Rusko masivně posílilo svoji armádu na Krymu a na hranicích s Ukrajinou. Rusové navíc prohlásili, že potopí každou válečnou loď NATO, která se příliš přiblíží ke Krymu. Nyní jsou váleční štváči ve Washingtonu a Bruselu nemocní strachem a snaží se Moskvu uklidnit.

Proto americké námořnictvo zrušilo plánovaný vstup dvou amerických torpédoborců do Černého moře a Biden a Putina, kterého označil za „zabijáka“ požádal o deeskalaci a uspořádání osobního setkání ve Vídni. O době schůzky není nic známo.

Válečné lodě měly původně zahájit plavbu 14. dubna a zůstat v Černém moři do 4. května. Turecké ministerstvo zahraničí potvrdilo zrušení vstupu. V plánu bylo, aby torpédoborce USS Theodore Roosevelt a USS Donald Cook překročily Bosporský průliv a zúčastnily se operací NATO v Černém moři.

Ruský náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov tvrdí, že USA a NATO „záměrně proměňují Ukrajinu v sud s prachem“. Ruský úředník dodal, že pokud dojde k jeho eskalaci, „odpovědnost za důsledky takové eskalace bude zcela ležet na Kyjevu a jeho západních kurátorů“.

Blízké setkání prezidentů ve Vídni připomíná summit Johna F. Kennedyho a Nikity Chruščova, který se konal 4. června 1961 na vrcholu studené války. Touha mluvit s Putinem po telefonu přišla z iniciativy Bidena bez předchozího upozornění. To ukazuje, jak napjatá je situace a jak trapný musí být Bidenův režim.

Putin zdůraznil, že mírové řešení ukrajinské krize je možné, pouze pokud budou dodrženy Minské dohody ze dne 12. února 2015, podle nichž je Kyjev povinen stáhnout všechny vojáky a těžké zbraně na vzdálenost 25 km od kontaktní linie. Tak by tomu nebylo, naopak v posledních měsících zde došlo k masivnímu přísunuí vojsk a zbraní.

V reakci na modernizaci a přesídlení ukrajinské armády na východ ke spojnici s LPR a DPR poskytl ruský ministr obrany Šojgu první podrobnosti o nasazení ruských vojsk. Jsou mnohem, mnohem větší, než jsme dříve věděli.

Během tří týdnů byly dvě armády a tři výsadkové divize úspěšně přemístěny do jižního a západního vojenského okruhu, tedy k hranici s Ukrajinou. Přesný počet vojáků nebyl uveden, ale podle mých výpočtů je to přes 90 000 mužů.

Objevují se také zprávy o polních nemocnicích, což znamená, že Rusové očekávají konflikt s raněnými. Kromě toho byla rozmístěna řada raket krátkého a středního doletu. Používají se ke zničení vojenských uzlů. Systém GPS již podle všeho nefunguje podél kontaktní čáry, protože Rusové ruší příjem.

Velký počet výsadkových jednotek ukazuje, že Rusové jsou schopni přistát za nepřátelskými liniemi a mohou odříznout a zničit nepřítele od všeho. Západ pochopil, že Rusové to tentokrát myslí vážně. Negativní propaganda Západu zobrazující Rusy jako příšery má navíc výhodu, pokud jde o morálku nepřítele.


Vzpomínám si, že když jsem v roce 2008 informoval o agresivní válce Gruzínců proti Jižní Osetii a Abcházii a přišli na pomoc Rusové, gruzínští vojáci vycvičení NATO a Izraelci odhodili zbraně a utekli, když se objevily ruské tanky, podobně jako Gruzínci báli se Rusů ... a Sackarschwilli snědl kravatu.Biden připustil další porážku americké armády, konkrétně v Afghánistánu. V Bílém domě oznámil: „ Je čas ukončit nejdelší americkou válku. “

Ústup se má shodovat s 20. výročím teroristických útoků z 11. září 2001, tvrdí úředníci. Minimálně 2.500 amerických vojáků je součástí 9.600členné  silné mise NATO v Afghánistánu.

Opět je typicky jednostranné, jak na to reagují s…..á média a vojenská a politická kasta. Když Trump oznámil své přání ukončit válku v Afghánistánu, byl těžce kritizován, protože by teroristé vyhráli. Teď to dělá Biden a je chválen.

Za posledních 20 let zemřelo 2.372 amerických vojáků a 20.320 bylo zraněno, z nichž většina je zdravotně postižená. Nejméně 200.000 Afghánců zemřelo a země byla zničena. Proč?

Ještě připomínám téměř již zapomenutý slogan Angely Merkelové: „Německo musí být bráněno v Hindúkuši “. Během 20 let Merkelová vedla 14 válek.

(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,foto:arch.)